Pazartesi , 21 Eylül 2020
Home » Kadın » Adam Evlat Yetiştiren Annelerin Bilmesi Ihtiyaç duyulan 5 Kaide
Adam Evlat Yetiştiren Annelerin Bilmesi Ihtiyaç duyulan 5 Kaide 1 – erkek evlat yetistiren annelerin bilmesi gereken 5 kural 5dfbb0e83dbb1

Adam Evlat Yetiştiren Annelerin Bilmesi Ihtiyaç duyulan 5 Kaide

Erkek Evlat Yetiştiren Annelerin Bilmesi Gereken 5 Kural

Çağımızda çocuklarımızı artık tek başlarına dışarı salamaz olduk. Eskiden sokaktan çıkmayan nesil, artık evden çıkmayan nesle dönüştü. Aşağıda yazılanları yapabilirseniz evladınız için emin olun oldukca yararlı olacaktır.

1. Oğlunuza karşı aşırı korumacı olmayın, adam evladınızın yatağını yapabildiğiniz kadar erken sizinkinden ayırın. Yapmaz iseniz, bu oğlunuzun cesaret ve itimat duygusunu zaman içinde yok eder.
2. Oğullarınıza sırtınızı dayamayın. Oğlunuzu “benim tek dayanağım”, “yaşama sebebim” benzer biçimde sözler söylemeyin. Bu çocuğunuza aşırı yük yükler zaman içinde oğlunuz yetersizlik duygularına gömülür.
3. “Ben senin mutluluğun için bu kadar oldukca çabalıyorum, sen de mutlu olmak zorundasın” sözleriniz ile oğlunuz üstünde baskı oluşturmayın.
4. Oğlunuzla asla koalisyon yaparak, eşinizi karşı tarafa atmayın. Ihmal etmeyin oğlunuzu babasından uzaklaştırmış olmakla onun yaşamı yönetme mevzusunda modelini yok edersiniz.
5. Oğullarınızın asla hizmetkarı olmayın ve her istediğini yapmayın ki hanımefendileri bir hizmetkar olarak görmesin. Oğlunuzu kendi işini kendisinin yapması için teşvik edin.

Bu tarz şeyleri yapabilirseniz ileride kendine güvenen, dışarıya karşı özgüvenini kazanmış başarıya ulaşmış bir evlat olarak meyvesini alırsınız. Ihmal etmeyin çocuk yetiştirmek en büyük SANAT’tır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir