Pazar , 20 Eylül 2020
Home » Kadın » Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu
Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 1 – asik oldugunuz birini unutmanin 10 yolu 5e0388caebef7

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu

İnsanlar aniden sevgi duymaya başlar sadece unutmaları aniden olmaz. Iyi mi ayrıldığınıza bakmazsızın genel anlamda ayrılan çiftler unutmakta zorlanır ve devamlı eli telefona gider. Acaba arasam ve tekrardan barışsam şeklinde bir sürü senaryo akıllarında kurarlar.

Behzat Ç dizisinde bir bölümünde bu söz söylenmişti: ” Unutmak kelimesi Un’dan gelir; birini unutmak için unu küçük etmek gerekir, birini unutmanız tamamen söz mevzusu değildir. Zaman içinde saçını, gözünü ve sesini unutursunuz ve gittikçe bir tek hayalleri beyninizin bir köşesinde kalır. ”

Evet! Bir ihtimal bir insanı unutabilirsiniz sadece yaşadıklarınızı ve size hissettirdiklerini asla unutamazsınız. Doğal olarak bu söylediklerim gerçek bir aşk için geçerlidir. O şekilde hoşlandığınız bir iki günlük aşklar için değil.

İşte bir insanı unutmayı aklınıza koyduğunuzda yapmanız gerekenler;


1. Hakkında Konuşmayın

Sözü dolandırmanın anlamı yok. Eğer bitmişse bitmiştir. Onun hakkında konuşmanız aklınızdan çıkmasını engelleyecektir. Bunun için sözü dolandırıp ona getirmenin anlamı yoktur. Arkadaşlarınız onun hakkında mevzu açmış olduğu süre hassasiyetinizi belli ederek konuşmamak istediğinizi açıklayın. Ihmal etmeyin konuşurken bir şeyleri öldürmezsiniz, içinizde yaşatırsınız.

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 2 – konusmayin1


2. Aramayın

Telefonla arasam mı aramasam mı şeklinde ikilemlere düşmeyin. Aslına bakarsan kati olarak ayrılmışsanız aramanız, onun sesini duymanız sizi tekrardan başladığınız yere götürecektir. Acınızı katlamak istemiyorsanız aramayın. Hatta telefonunuzu da yanınızda taşımayı bırakın. Başka uğraşlarla oyalanın.

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 3 – aramayin1


3. Yanıt Vermeyin

Arada bir vicdanını rahatlatıp seni arayabilir bunun için mesajlarına ya da aramalarına yanıt vermeyin. Bu aramaları geri dönmek için değil, kendisini rahatlatmak için olacaktır. Bunun için yanıt verme, üzülen gene sen olacaksın. Görmezden gel.

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 4 – cevap vermeyin1


4. Gitmeyin

Onunla güzel zaman geçirdiğiniz mekanlara gitmeyin. Gittiğiniz süre onunla geçirdiğiniz güzel vakitleri hatırlayacak ve üzüleceksiniz. Bunu kendinize yapmayın. Onu unutmak için yeni bölgeler keşfedin.

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 5 – uzulen kadin1


5. Görmezden Gelin

Onunla tesadüfen karşılaştığınız süre görmezden gelin sadece bu şekilde bir şansınız yoksa da ona aldırış etmeyin, rahat davranın ve uzun soluklu bir konuşma gerçekleştirmeyin.

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 6 – gormezden gelin1


6. Ortak Arkadaşlara Sormayın

Birlikteyken edindiğiniz ortak arkadaşlarınıza onu sormayın ve ne yapmış olduğu mevzusunda meraklanmayı bırakın. Bunu öğrenmek senin için iyi olmayacaktır. Aslına bakarsan dostlar seni yanıltıcı cevaplar verecektir. Söylemezler ki ‘gününü gün’ ediyordur diye. Aman boşver gitsin.

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 7 – aglayan kiz1


7. Ümitlenme Sakın

Geri dönecek diye beklemeyin ve kendinizi boş ümitlere sürüklemeyin. Giden gitmiştir, geri dönmez artık. Sakın geri döneceğini beklemeyin, kaybeden siz olmuş olursunuz. Unutmak için arkanıza değil, önünüze bakın.

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 8 – umitlenmeyin1


8. Bakmayın

Onun verdiği armağanları açıp, tekrardan geçmişe gitmeyin. Üzülen siz olmuş olursunuz. Bunun için ona dair eşyaları ya çöpe atın ya da ulaşamadığınız bir yere koyun. Göz önünde olması unutmanızı zorlayacaktır.

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 9 – sevgilinizde ayrildiktan sonra ne yapilir1


9. Eve Kapanmayın

Eve kapanıp kendinize hayatınızı zehir etmeyin. Yataklara düşüp de sümkürüp ağlamayın. Dışarı çıkıp arkadaşlarınızla hoş vakitler geçirin. Görmüş olacaksınız böylelikle daha da kolay unutacaksınız.

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 10 – sevgilinizde ayrildiktan sonra ne yapilir 0011


10. Yeni Bir İlişkiye Yelken Açma

Yeni bir ilişki için acil etme, bu senin için yaranın üstüne koyacağın yara bandından ileri gitmeyecektir. Yara kabuk atmadan yeni kişilerle tanışmaktan kaçın bundan dolayı doğru bir halde düşünemezsin ve devamlı geçmişe dair düşüncelerin canlanacak. Kim bilir yaşamının prensi karşına gelir, onu bile göremezsin.

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu 11 – yeni bir iliskiye yelken acin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir