Pazartesi , 24 Şubat 2020

Binance’ten çalınan Bitcoin’ler yeni bir dolandırıcılığın mevzusu oldu

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 7 Mayıs’ta saldırıya uğramış ve hacker’lar, 7074 Bitcoin çalmıştı. Çalınan bu Bitcoin’ler, yeni bir dolandırıcılığın mevzusu oldu.

Bir Reddit kullanıcısının ortaya çıkardığı sahtekarlığa bakılırsa, Binance’i hack’leyen sözde hacker’lar, buy7000btc.online adlı bir web sitesi üstünden 7000 BTC’yi yüzde 70 indirimle sattıklarını iddia ediyorlar.

İnternet sitesinde 3 BTC’nin 20 ETH, 0.2 BTC’nin ise 2 ETH karşılığında verildiği yazıyor. Bitcoin’ler için ilkin Bitcoin adresi isteniyor, arkasından ETH’nin gönderileceği dolandırıcılara ilişkin adres görüntüleniyor.

Ne yazık ki bazıları bu tuzağa düşmüş durumda. Dolandırıcılara ilişkin ETH adresinin son birkaç gün içinde 1568 dolar değerinde 6.64 ETH almış olduğu görülüyor. İki transferin ise Binance’e ilişkin cüzdanlardan, doğrusu Binance kullanıcılarından geldiği anlaşılıyor.

Kripto para alanında bu benzer biçimde dolandırıcılık şekilleri sıkça görülüyor. Dolandırıcılar, bu yöntemlerle bilhassa acemileri hedefliyor. Gönderilen kripto para karşılığında daha fazlasını vereceğini iddia eden bunun benzer biçimde herhangi bir tekliften uzak durulmalı.

Bunu faydalı buldum

Faydalı bulmadım

MIT’nin bir yayını olan Technology Review’in haberine bakılırsa, Binance düzenleyicilerle kumar oynuyor ve sonunda bu oyunu kaybedecek.

Crescent Crypto Asset Management’ın kurucu ortağı ve Goldman Sachs’ın yatırım yönetimi bölümünün eski başkan yardımcısı Christopher Matta, Bitcoin yerine çeşitli altcoin’lere haiz olmanın daha güvenli bulunduğunu iddia etti.

Dijital para satışlarının hacmi senenin ilk beş ayında 13.7 milyar dolara terfi etti. Bu sayı, 2017 yılının tamamında meydana gelen satışın iki katı ediyor.

tech-flash-logo-inverted

Bitcoin, altcoin ve Blockchain hayatına dair her şey

Künye

Copyright © 2017 Uzmancoin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir