Pazar , 20 Eylül 2020
Home » Sağlık » Demlikte Kalan Çay Posasının 13 Olağanüstü Faydası
Demlikte Kalan Çay Posasının 13 Olağanüstü Faydası 1 – demlikte kalan cay posasinin 13 mucizevi faydasi 5df8f8761e7e6

Demlikte Kalan Çay Posasının 13 Olağanüstü Faydası

Demlikte çayınız mı kaldı sakın çöpe dökmeyin. Demlikteki çayın da bilmediğimiz bir fazlaca faydası var. İşte çöpe döktüğümüz bayat çayın yararları;


1. Saçlara Parlaklık Verir

Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonrasında son su olarak çaydanlıktaki su ile durulayın. Görmüş olacaksınız saçlarınızın iyi mi parladığını. Çay suyu ile mat saçlara elveda deyin.

parlak-saclar.jpg


2. Ayak Kokusunu Giderir

İşten bitkin bir halde eve geldiğinizde, ılık çayla dolu bir leğene ayaklarınızı koyun ve her akşam yatmadan ilkin 10 dakika tutun. 10 gün benzer biçimde kısa bir sürede ayak kokusundan kurtulun

ayak-kokusu.Jpeg


3. Temizlikte Çözüm Ortağıdır

Demleyip içtiğiniz poşet çaylarını yer silme kovasına koyun. Sonrasında mobilyalarınızın tozunu alırken ki büyük değişimi siz de göreceksinizdir.

temizlik-yapan-kadin.jpg


4. Boğaz Ağrılarını Geçirir

Posaları süzülerek soğuyan demi boğaz ağrılarında gargara amaçlı kullanabilirsiniz.

bogaz-agrisi-002.jpg


5. Diş Eti Ağrısında Etkilidir

Diş eti kanamanız var ise ya da dişiniz çekildikten sonrasında diş etlerinizde ağrı oluyorsa, soğuk su ile ıslattığınız poşet çayı acıyan yere uygulayabilirsiniz.

dis-eti.jpg


6. Yağlı Ciltlere İyi Gelir

Cildiniz fazlaca yağlı ise, banyodan çıkmadan son durulama suyu olarak bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun, böylece cildiniz yağlardan arındığını hissedeceksiniz.

yagli-cilt-005.jpg


7. Yaraların Temizlenmesinde Etkilidir

Cildinizdeki yaraların temizlenmesi ve antibiyotik tesir göstermesi için çayı pamukla yaranıza sürerek yarar sağlayabilirsiniz.

pansuman.jpg


8. Balık ve Soğan Kokusunu Giderir

Balıkları ayıkladınız. Soğan doğradınız sonrasında elinizi sabunla yıkadınız hala kokuyor mu? Hepimizin bazen başına geliyor büyük çabalarımız boşa gidiyor. Bir türlü elimize sinen bu kirli kokulardan kurtulamıyor musunuz? İşte kurtulmanın formülü; elinizi demli çay ile sudan geçirin. Bakın soğan yada balık kokusundan yapıt kalıyor mu?

balik-kokusu-002.jpg


9. Gözünüzdeki Çapağı Temizler

Demlikte kalan çayı bir pamukla çapaklanan gözlerinizi silin. Böylece gözleriniz temizlenmiş olur.

gozdeki-capak.jpg


10. Göz Altı Torbalarını Geçirir

Bunu tertipli uykuyla da yapabilirsiniz. Yada türlü kozmetik ürünleriyle uğraşmak yerine alternatif bir çözüm var. Kullanılmış demlik poşet çayını ılık suyla karıştırın. 20 dakika süresince gözlerinize sürün. Göz altı torbalarını geçirdiği benzer biçimde mikropları da kıracaktır.

goz-alti-torbalari.jpg


11. Sivilcelere İyi Gelir

İçtiğiniz poşet çayı buzdolabınızın dondurucu kısmına koyun. Donmuş poşet çayı sivilcenizin üzerine uygulayın. Her gün 5 dakika yaptığınızda sonuca inanamayacaksınız.

sivilceler.jpg


12. Buzdolabı Kokusunu Ortadan Kaldırır

Demlikte kalmış çay posalarını kurutarak bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, görmüş olacaksınız dolap kokunuzdan yapıt kalmayacak.

buzdolabi-kokusu-001.jpg


13. Saçlarınız İçin Naturel Çözümdür

Hanımların dikkatine! Saçınızı bir kere boyattınız ve artık naturel rengine dönemiyor mu? 3 tane poşet çayı bir bardak suda demleyin. Çaya 1’er yiyecek kaşığı adaçayı ve biberiye ilave edin. Bu şekilde 1 gün beklemeye alın. Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonrasında bu karışımı uygulayın ve durulamadan bir havluya sarın. Saçlarınızı naturel haline dönüştürmek için bu uygulamayı birkaç kez tekrarlayın.

saclariniz-icin-dogal-bir-cozumdur.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir