Salı , 22 Eylül 2020
Home » Sağlık » Dişlerin Daha Beyaz Olmasını Sağlayacak 10 Güzellik Sırrı
Dişlerin Daha Beyaz Olmasını Sağlayacak 10 Güzellik Sırrı 1 – dislerin daha beyaz olmasini saglayacak 10 guzellik sirri 5dff93c66347f

Dişlerin Daha Beyaz Olmasını Sağlayacak 10 Güzellik Sırrı

Dişleri Lekelerden Kurtaracak 10 Güzellik Sırrı

Ne kadar fırçalarsanız fırçalayın yada diş ipi kullanın, dişlerinizi beyaz tutmak oldukça zor olsa gerek. Kahve, soda, şarap ve nerede ise her türlü yiyecek dişlerinizi lekeleyebilir ve gülümsemeniz mevzusunda daha azca güvende hissetmenize niçin olabilir. Bu içerikte yüzlerce pahalı diş aletine para harcamak zorunda kalmadan gülüşünüzü iyi mi aydınlatabileceğinizden bahsediyoruz. İşte dişlerinizin beyaz kalmasını sağlayacak birbirinden yararlı 10 güzellik sırrı!


1. İçeceklere Süt Ilave edin

Süt, dişlerinizdeki lekeleri azaltmada oldukça başarılıdır. Kazein isminde bir protein içeren süt, diş minenizdeki lekeleri beyazlatmaya yarar. Fakat kahveyle beraber tükettiğiniz süt için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz bundan dolayı kahve dişleriniz için kesinlikle zararlıdır.

sut-002.jpg


2. Diş Beyazlatma Kalemi Kullanın

Diş beyazlatma çubuğu en iyi dostunuz olmalı ve devamlı yanınızda olmalıdır. Lekeleri önlemenin en iyi yollarından biridir. Bir fincan şekerli kahveden ve yiyeceklerden sonrasında ne olursa olsun kullanmalısınız.

dis-beyazlatma-kalemi.jpeg


3. Ruj Kullanın

Bazı ruj renkleri dişlerinizi daha sarı, bazıları ise daha beyaz gösterecektir. Sıcak alt tonlu rujlar yerine nude renkli rujlar tercih etmelisiniz. Zıtlıklar dişlerinizi daha beyaz gösterecektir.

ruj-kullanin.jpg


4. Zeytinyağı Kullanın

Dişlerinizi beyazlatmak için bitkisel yöntemler mevcuttur. Sabahları bir şeyler yemeden yada içmeden ilkin bir tatlı kaşığı zeytinyağı yutmak dişlerinizdeki lekeleri gözle görülür bir şekilde azaltacaktır.

zeytinyagi-kullanin.jpg


5. Peynirli Atıştırmalıklar Tüketin

Peynir bir tür laktik asit olduğundan, sarı lekelerle savaşmanızda size destek olacaktır. Ek olarak çilek de içinde bulundurduğu malik asit adında olan enzim yardımıyla dişlerdeki lekeleri yok eder.

peynirli-atistirmaliklar.jpg


6. Diş Macununuzu Dikkatli Seçin

Diş beyazlatma da etkili bir sürü diş macunu bulunmaktadır. Tertipli kullanımda neredeyse hepsi işe yaramaktadır. Dişlerimiz bizim için oldukca mühim olduğundan macun mevzusunda kesenin ağzını birazcık açmalıyız!

dis-macunu.jpg


7. Dilinizi Ihmal etmeyin

Ağzındaki bakterilerin çoğunun nerede bulunduğunu biliyor musunuz? Evet diliniz! Diş fırçası ile birlikte dişlerinizi fırçaladığınız sıklıkta dilinizi de fırçalamalısınız. Dilinizdeki bakteriler dişlerinizdeki lekelenmelere yol açabilir.

dilinizi-unutmayin.jpg


8. Gözlerinize Dikkat Çekin

Dişlerinize bakan insanlardan kaçınmanın en iyi yolu, dikkatlerini başka yöne çekmektir. Maskara ve eyeliner ile süslenmiş gözleriniz devamlı diş beyazlığınızdan daha oldukca dikkat çekecektir. Dişlerinize ve gülümsemenize güvenmiyorsanız, insanları bakışlarınızla etkilemeye çalışın.

gozlerinize-dikkat-cekin.jpg


9. Şeker Kullanımınıza Dikkat Edin

Oldukça fazla şeker tüketen biriyseniz dişlerinizin tehlikede bulunduğunu söylemek oldukca şaşırtıcı olmayacaktır. Dişlerinizdeki çürüklerin sebebi genel olarak şeker tüketimine bağlıdır. Abur cubura karşı zaafınız var ise yedikten sonrasında derhal dişlerinize bakım yapmanızı öneriyoruz.

seker-kullanim.jpg


10. Diş İpini Küçümsemeyin

Diş ipi kullanımı ağız hijyeni mevzusunda ciddi bir adım değilmiş benzer biçimde görünebilir sadece aslına bakarsak en mühim bakım ritüellerinden biridir. Diş ipi kullanmak, plaka oluşumunu büyük seviyede önler ve plakların dişiniz üstünde lekeye dönüşmesine engel olur.

dis-ipi-002.jpg


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir