Salı , 22 Eylül 2020
Home » Teknoloji » Google Fotoğraflar’da fotoğraf paylaşımı için yeni bir yöntem

Google Fotoğraflar’da fotoğraf paylaşımı için yeni bir yöntem

Google da en sonunda fotoğrafların bir tek bir anı toplama değil, hem de kontakt aracı bulunduğunu da kabul etti. Seneler süresince Google Fotoğraflar servisi içinde fotoğrafları paylaşmanın tek yolu bir paylaşılan albüm oluşturmaktı. Sadece Google, paylaşma seçeneklerini tekrardan düzenledi ve Google Fotoğraflar iOS ve Android uygulamalarına, hem de internet sayfasına verimli bir hususi mesajlaşma özelliği ekledi.

Artık bir fotoğraf paylaşmak istediğinizde, tamamen yeni bir albüm oluşturmanız gerekmiyor. Arkadaşınıza tek bir bildiri göndermeniz kafi olacak, doğal ki, onun da cihazında Google Fotoğrafların yüklü olması gerekiyor. Böylelikle tıpkı Instagram, Snapchat, SMS yada öteki mesajlaşma uygulamalarındaki benzer biçimde bildiri üstünden fotoğraf paylaşımı yapılabilecek.

Üstelik fotoğraf paylaşmakla kalmayıp, paylaşılan fotoğraf üstünden sohbete de paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha çok fotoğraf paylaşmak da olanak dahilinde bulunuyor. Netice olarak fotoğraflar söyleşi için bir başlangıç noktası hâline geliyor. Bu açıdan öteki mesajlaşma uygulamalarındaki bir kontakt yöntemi alınmış oluyor.

Google Fotoğraflar, bu yeni paylaşım yöntemi yardımıyla daha çok toplumsal uygulama tabiatı kazanabilir, hem de yeni kullanıcılar da bu platforma gelebilir. 2015 senesinde tekrardan lansmanı meydana getirilen Google Fotoğraflar, parasız fotoğraf depolama imkanıyla epey fazla kullanıcıyı çekmeyi başarmıştı. Çoğunlukla akıllı telefonuyla fotoğraflar çekenler için Google Fotoğraflar, depolama kapasitesi yada yedekleme derdi olmadan anıları saklamanın en kullanışlı yolu olma hususi durumunu taşıyor.

Google Fotoğraflar’da fotoğraf paylaşımı için yeni bir yöntem 1 – google fotograflarda fotograf paylasimi icin yeni bir yontem 5e0d05ee95f3c

Ne var ki, fotoğraflar giderek daha çok kontakt aracına dönüşürken, Google Fotoğraflar işin bir tek anı gizleme kısmıyla yetinmişti. İnsanlar bugünlerde çektikleri fotoğrafları anında paylaşıyor. Bunu kimi zaman tek bir arkadaşına gönderiyor, kimi zaman bir grup sohbetinde paylaşıyor, kimi zaman de her insana açık bir halde yayınlıyor. Üstelik bu fotoğrafların kalitesinin ne olduğuyla da oldukca fazla ilgilenmiyoruz.

Google Fotoğraflar üstünde söyleşi oturumları tutuluyor

Şu anda Google Fotoğraflar’ın söyleşi şeklinde paylaşım aracı kolay görünüyor. Üstelik istediğiniz kadar arkadaşınızı ilave ederek bir grup sohbeti de paylaşabilirsiniz. Gruptaki her insana fotoğraf ve video paylaşabilir, bildiri dizisi içinde yorum bırakabilir, dosyaları kendi kişisel koleksiyonlarına ekleyebilirler. Fotoğraf arşivinizdeki bir fotoğrafı seçerek, onun altındaki paylaş seçeneğini takip edin. Sonrasında buradan yeni bir söyleşi oluşturabilirsiniz. Mevcut söyleşi oturumlarına da “Paylaş” sekmesi altından erişilebiliyor.

Google Fotoğraflar ürün yöneticisi Janvi Shah, mevzuyla ilgili olarak gösterilen blog yazısında, “Bu özellik, daha ilkin kullandığınız söyleşi uygulamalarını değiştirebilmek için tasarlanmamıştır, sadece Google Fotoğraflar’da arkadaşlarınız ve ailenizle anılarınızı paylaşmayı iyileştireceğini umarız.” dedi. “Bu, önümüzdeki haftaya yavaş yavaş yayılmakta ve daima olduğu benzer biçimde, bu fotoğrafları, Android, iOS ve web üstünde, yedeklediğiniz fotoğraflarda görüntü kalitesinde herhangi bir yitik olmadan arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz.”

Bu akıllı fikrin niçin bu kadar uzun vakit sonrasında uygulamaya geçtiğini merak ediyoruz. Bunun için herhâlde Google, dokuzuncu ürününün 1 milyar kullanıcı barajını geçmesini bekliyordu. Google Fotoğraflar, insanları daha yüksek kalitede yedekleme imkanı için Drive benzer biçimde öteki Google ürünlerine yönlendirme açısından da etkili oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir