Salı , 19 Mayıs 2020
Güncel

Jiletle genital bölge temizliği

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın ergonomik yolu, jilet kullanımıdır sadece bayanlar için üretilmiş jiletlerden kullanılması tavsiye edilir. Başlığında krem bulunan, kesiklere niçin olmayan ürünler hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Jiletle genital bölge temizliği öncesinde

Temizlik öncesi cildinizi hazırlayın

Tüylerin yumuşaması ve kolayca temizlik için çeşitli yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Sözgelişi, bebe yağı sürerek pürüzsüz bir halde jiletle genital bölge tüylerinden kurtulabilirsiniz.

Duş jeli yada köpük tercihi

Bikini bölgesi istenmeyen tüyler

Genital bölge tüylerini almadan ilkin, genital bölge için hususi üretilmiş duş jellerinden yada köpüklerden faydalanabilirsiniz. Böylece, jileti rahat kinetik ettirebilirsiniz. Ek olarak, duş jeli yada köpük kılları yumuşatır. Tahrişi ve kıl dönmelerini önler.

Jileti aşağı ve yukarı doğru kullanın

Jileti doğru kullanmak önemlidir.

Ağdayla alınmış benzer biçimde muhteşem bir netice için jileti aşağı ve yukarı kinetik ettirerek tüyleri alın. Organik ki bunu, bayanlar için jilet kullanarak yapmalısınız. Eski tip, güvensiz jiletler genital bölgede kesiklere niçin olabilir.

Oturur pozisyonda daha rahat yapılabilir

En iyi tüy alma yöntemleri

Genital bölgedeki kılları haftada bir almak en uygunudur. Jilet uygularken oturur pozisyonda olmaya çalışın. Göremediğiniz bölgeler için küçük yada küçük bir aynadan yardım alabilirsiniz.

Ilık suyla bolca oranda durulanır

Jiletle tüy aldıktan sonra dikkat edin.

Aldığınız tüyler genital bölgeye yapışabilir. Bunun için işlem bittikten sonrasında bol miktarda suyla durulayın. Ek olarak, havluyla fazla nemini alın. Peşinden Hindistan cevizi yağı şeklinde yoğun nemlendirici bir naturel bakım ürünü kullanılabilir.

Kullanım sonrası jilet temizlenir

Kullanım sonrasında temizlik yapmalısınız.

Jileti kullandıktan sonrasında iyice temizlemeyi dikkatsizlik etmeyin. Üstündeki kalıntıları arındırmak nihayet aşama önemlidir. Ek olarak, paslanmaya başlamış olan jiletleri yeniden asla kullanmayın. Jileti temizledikten sonrasında birazcık bebe yağı içinde bekletirseniz, jilet bıçaklarının ömrünü uzatabilirsiniz.

Haftada bir kez jiletle genital bölge alınabilir

Genital bölge jiletle tahriş olabilir.

Malum, jiletle alınan tüyler ağdaya nazaran daha süratli uzar. Fakat, tekrardan almak için uygun sürenin geçmesi gerekir. Her gün yada tüyler tam uzamadan almak, tahrişe niçin olabilir. Bunun için en iyisi, haftada bir kez yada tüylerin uzamasına bakılırsa iki kez jiletle almaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir