Pazartesi , 21 Eylül 2020
Home » Kadın » Koltuk Altı Kararması
Koltuk Altı Kararması 1 – koltuk alti limonla nasil beyazlatilir1

Koltuk Altı Kararması

Koltuk altı çeşitli birçok nedenden kararabilmektedir. Kararmış koltuk altı görsel açıdan bilhassa bayanları rahatsız eden bir durum. Ter önleyici ürünler bile koltuk altı kararmasına niçin olabilmektedir. Evde uygulanabilir basit yöntemler ile sorununuzu çözebilirsiniz. Yalnız bazı durumlarda başarı sağlanamazsa tıbbi yöntemlere başvurulabilir.

Yanlış Temizlik Şekilleri Koltuk Altını Karartır

Yanlış Temizlik Yöntemleri Koltuk Altını KarartırKoltuk altı tüyleri jilet ya da benzeri sonuçlar veren aletlerle temizlenirse kararma görülme olasılığı artacaktır. Jilet, ciltte zaman içinde koyu bir renk oluşmasına niçin olur ve pürüzler oluşturur. Tıraş edilen koltuk altında tüyler daha koyu ve kalınca çıkmaya adım atar ve bu da kıl köklerinin daha belirgin olmasına niçin olur. Ek olarak ağda yaptırmak da kararmaya sebebiyet verebilir. Yanlış meydana getirilen ya da sıcak uygulanan ağda koltuk altı kararması nedenlerinde ilk sıralardadır.

Koltuk Altı Kararmasında Hormonların Yeri

Koltuk Altı Kararmasında Hormonların YeriKoltuk altı yalnız yanlış epilasyon uygulamaları sonucu kararmaz. Asla elinizde olmayan nedenlerle dengesizleşen hormonlar da kararmaya niçin olabilir. Hormon dengesi bozulunca vücutta melanin üretiminde artış görülecektir. Melanin yalnız koltuk altı değil birçok yerde kir oluşmasına niçin olabilir fakat melaninden en fazlaca burun, koltukaltı, dudaklar etkilenmektedir. Melanin dengesinde bozulma bilhassa hamilelik sürecinde görülmektedir.

Koltuk Altı Limonla Beyazlatılır mı?

Koltuk Altı Limonla Nasıl Beyazlatılır?Koltuk altında ve cildin başka bölgelerindeki kararmaları düzeltmek için limon kullanabilirsiniz. Limon hem naturel bir beyazlatıcı hem de antibakteriyeldir. Böylece koltuk altınızın hem temizliğini ve bakımını yapabilir hem de kararmış görünümün düzelmesini sağlayabilirsiniz. Koltuk altı beyazlatmak için limonu, her banyo öncesinde kullanmak gerekiyor. Koltuk altını yarım limonla iyice ovmalı ve peşinden ılık suyla durulamalısınız. Peşinden cilt kurumasını önlemek için nemlendirici kullanmakta yarar var.

Koltuk Altını Evindeki Yöntemlerle Soymak

Koltuk Altını Evdeki Yöntemlerle SoymakKimi zaman koltuk altı yalnız ölü derilerin topluluk oluşturmasından kararmaktadır. Bu durumda evde uygulanabilecek en doğru yöntem cildin hafifçe soyulmasıdır. Naturel, hafifçe sert fırçaları kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için öncesinde hazırlayacağınız karışımı koltuk altına 10 dakika uygulamalısınız.

Limon suyu içine bir miktar toz şeker atın ve karıştırın. Arından koltuk altınıza uygulayın ve parmaklarınızla hafifçe ovun. Bunu yaparken toz şeker tanelerini hissedebileceksiniz. Derhal arkasından fırça ile hafifçe cildi soyun ve ölü deriyi paklayın. Peşinden koltuk altını ılık suyla iyice sudan geçirin. Uygulamayı fazlaca sık yapmak cilde zarar verebilmektedir. İlk uygulamada muhtemelen netice alırsınız fakat alamazsanız da üst üste gene etmeyin. Birkaç gün bekledikten sonrasında gene deneyin. Gene netice alamıyorsanız zorlayıp cildinize zarar vermeyin ve ne olursa olsun bir uzmana danışın.

Ne Zaman İşin Uzmanına Danışmalı?

Ne Zaman İşin Uzmanına Danışmalı?Tüm şekilleri denemenize ve dikkat etmenize karşın koltuk altındaki kararmaya nihayet veremediyseniz; altta yatan sebeplerin araştırılmasında yarar var. Koltuk altı kararmasına tıbbi adı ile akantozis nigrikans adlı bir hastalık niçin olabilmektedir. Eğer bu rahatsızlıkla karşı karşıyaysanız evde uygulanan yöntemler ne yazık ki faydasız kalacaktır.

Kilonuz var ise, vücut bezleri iyi çalışmıyorsa yada şeker hastalığınız var ise bu hastalığa yakalanmış olma ihtimaliniz devasa yükseklikte. Doktorunuz daha detaylı data verecektir fakat hem koltuk altı kararmasını önlemek hem de sağlığınıza kavuşmak için şeker, insülin seviyenizi denetim altına almalısınız. Kilonuz fazla ise ne olursa olsun vermelisiniz ki koltuk altınızı beyazlatsanız bile kilo varken gene etme olasılığı yüksektir.

Eğer koltuk altı kararmasının sebebi tıbbi mevzulardan ise tedavisi buna bakılırsa yapılacaktır. Bir hastalığınız yoksa uzmanlar size tedavi için tıbbi şekilleri sunacaktır. Yalnız gerek tıbbi tedavi gerekse evindeki yöntemlerle koltuk altınızı beyazlatmışsanız; gene kararma olmaması için başta tüy temizliğinin doğru yapılmasına ve kullandığınız ter önleyici ürünlere dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir