Salı , 25 Şubat 2020

Kripto Para Borsası Coinbase, Türkiye’de Hizmet Vermeye Başladı

Kripto para borsası Coinbase, 100’den fazla ülkeyle ticarete başladığını duyurdu. Ek olarak bugünün erken saatlerinde meydana getirilen bir duyuruda Coinbase, ‘kriptodan kriptoya’ tecim sisteminin, gene kendilerine ilişik olan Stablecoin için küresel desteğin artırıldığını ve 85’den fazla ülkede geçerli bulunduğunu söylemiş oldu.

Geçtiğimiz senenin bu zamanlarında Coinbase, yalnız 32 ülkede aktifti. Bugün gelen haberlere gore kripto para borsası artık 103 ülkede hizmet veriyor. Hizmet desteği eklenen 50 ülkenin içinde Türkiye de var.

Coinbase’in dünya çapına yayılmak istemesi doğal ki güzel bir şey sadece durum hep bu şekilde iç açıcı değildi. Geçtiğimiz senenin Nisan ayında Coinbase, 30 işçisini kovmuş ve Chicago ofisini açılmasından 1 yıl sonrasında kapatmıştı.

Gene geçtiğimiz senenin Aralık ayında Coinbase, hanesine EOS ve XRP’yi de içeren 30 tane daha kripto borsası kaydetmişti. Bu gelişme, Coinbase’i dünya çapındaki Binance şeklinde öteki global kripto para borsalarının düzeyine taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir