Salı , 19 Mayıs 2020
Güncel

Minimalist Cilt Bakımı

Gelişen kozmetik sektörüyle birlikte her geçen gün birbirinden değişik cilt bakım ürünleriyle tanışıyoruz.

Minimalist cilt bakımı, cilt bakım rutininin en esas adımlarına odaklanır. Temizleme, nemlendirme ve koruma üzerine yoğunlaşan bu cilt bakım trendi, gereksiz ürün kullanımını eleştirirken kafi ve etkili ürün kullanımını destek sunar. Günümüz tüketim çılgınlığa bir tepki olarak doğan minimalist cilt bakımı, her geçen gün daha popüler hale gelmekte ve birçok blogger tarafınca uygulanmaktadır. İşte minimalist bir cilt bakım rutini için yapılması gerekenler…

Oldukça amaçlı cilt bakım ürünlerini tercih edin

Günümüzde fazlaca adımlı bakım rutinleri oldukça popüler. Dolayısıyla birçok insan, tek bir amaca hizmet eden ürünler tercih ederek cilt bakım rutinini çeşitlendirmeye çalışıyor. Oysa minimalist bir cilt bakımı, birden fazla amaca hizmet eden ürünlerin kullanımını destekliyor. Örnek olarak makyaj çıkarma ve çehre temizleme özelliği bir arada olan ürünler kullanabilir, bu sayede yüzünüzü tek seferde yıkayabilirsiniz. Bunun benzer şekilde ufak veya minik detaylar, uzun solukta cildinizin daha azca yorulmasını elde edecektir.

Aynı anda birden fazla ürün kullanmaktan kaçının

Kimi zaman cilt bakım rutinlerine kendimizi öyleki kaptırırız ki cildimizin gerçek gereksinimlerini unuturuz. Minimum 5-6 değişik ürünün kullanıldığı fazlaca adımlı bir rutinle, cildinizin gerçek gereksinimlerini anlamak zor olabilir. Bakım ürünlerinizin sayısını azaltarak cildinize neyin iyi geldiğini ya da gelmediğini oldukça daha rahat görebilirsiniz. Bu sayede minimal bir cilt bakım rutini benimseyebilir, cildinizin gerçek gereksinimlerini anlayabilirsiniz.

Doğru dengeyi bulun

Minimalist bir cilt bakımı demek, cildiniz için doğru dengeyi ve ürünleri bulmak demek. Eğer cildinizi nemlendirmek için 2 ya da 3 değişik ürüne gereksinim duyuyorsanız bu durumda o ürünler sizin için doğru tercih olmayabilir. Cildinizin gereksinimlerini anlayın ve doğru ürünleri kullanarak dengeyi bulun. Sırf cildinizin daha iyi nemlendiğine inandığınız için fazladan ürün kullanmaya nihayet verin!

Anahtar adımlara saygı duyun!

Minimalist bir cilt bakımının en önemli kuralı: Anahtar adımlara saygı duymak! Fazlaca adımlı cilt bakım rutinleri yaşamımıza girmeden ilkin üç esas adımla cilt bakımı yaptığımız günleri hatırlayın, doğrusu temizleme, tonik uygulama ve nemlendirme. Bu üç adıma saygı duyduğunuz sürece ışıl ışıl bir cilde haiz olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir