Pazar , 27 Eylül 2020
Whatsapp Business 1 – whatsapp business nedir 5e1c8aec9e5f6

Whatsapp Business

Whatsapp business küçük işletmelerden, büyük şirketlere kadar herkese her an mesajlaşma lüksünü yaşatacak bir üründür.

Whatsapp Business

Ücretsiz bir Android ve IOS uygulamasıdır. Whatsapp business ile mesajlar otomatik hale gelir, sıralanır ve hızlı yanıtlar için araçlar sağlanır. Bu sayede müşterilerle haberleşme hızlanır. Özellikle Whatsapp Messenger gibi görünür ve aynı mantıkta çalışır. Sadece mesaj göndermekle sınırlı olmayıp fotoğraf, dosya gibi materyallerin gönderimi de saniyeler içinde yapılabiliyor. Uygulama 3 önemli nokta sunmaktadır.

  • İşletme profili
  • İstatistikler
  • Mesajlaşma araçları

İşletme profilinde şirketin adresi, e-postası ve web sitesi gibi önemli bilgiler listelenmektedir. İstatistik bölümünde mesajlara ait detaylar vardır. Örneğin; mesaj kaç kişiye gönderilmiş ya da okunmuş mu gibi bilgileri içerir.

idlng-18-20180622-141214

Whatsapp Business Kullanımı

Whatsapp business kullanabilmek için telefon numarasına ihtiyaç yoktur. 850’li, 444’lü ya da alan kodlu işletme telefonunuzu kullanarak Whatsapp business telefon ya da tablette kullanılabilmektedir. Doğrulama aşamasında “Beni arayın” dedikten sonra size iletilen 6 haneli kodu tablet ya da telefonunuza girdikten sonra Whatsapp business’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. İşletme sahipleri hem şahsi Whatsapp hesaplarını hem de şirket hesaplarını tek bir cihaz üzerinden kullanabilir. Whatsapp business sayesinde müşteriler ile işletmeler daha hızlı bir şekilde her an iletişim halinde olabilir.

Whatsapp Business Çoklu kullanımı

Aynı cihaz üzerinde hem kişisel hem de işletme hesabınızı kurmanıza imkan sağlıyor vea birden çok kullanıcı, whatsapp işletme hesabınızı kullanarak müşterilere yanıt verebiliyor. Yani tek bir kişinin tekelinde olmadan işler hızlıca ilerleyebiliyor. Whatsapp business da tıpkı whatsapp gibi şimdilik ücretli değildir. Android ve IOS’dan hızlıca indirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir