Cumartesi , 19 Eylül 2020
Güncel

Yeni Anneler İçin Zamanı Etkin Kullanmanın Yolları

 1. Erken Kalkmak
  Kulağa pek hoş gelmiyor olabilir sadece 15 dakika bile erken kalkmak birazcık refah bulmanıza yardım edebilir. Bu süre içinde meditasyon yapabilir, kısa bir yürüyüşe çıkabilir, dinlenebilir yada kendinizle bir fincan kahve içebilirsiniz.
 2. Organize Olmak
  Birçoğumuz gün içinde bir şeyler yapmak için kafi vakit olmadığını düşünür ve öyleki de söyleriz. Peki, bu hakkaten doğru mu? Yoksa organize mi olamıyor musunuz? Eğer kendinizle ilgili fazlaca vakit kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bu kaotik ve karmaşık bir durum haline gelir. Bunun yolu da hızlıca organize olmaktan geçiyor. Evden başlayarak işe koyulun, evin altını üstünü paklayın. Herhangi bir şey kırılmış ya da tamire ihtiyacı var ise ve 6 aydan fazla kullanılmıyorsa o eşya ile acilen vedalaşın. Köktencilik kararlar almaktan geri durmayın.
 3. Programınızı Düzenleyin
  Eğer mesele organize olmak ile ilgili değilse, fazlaca yoğun olmanızdır. Ailenize ve kendinize ayıracak zamanınız yoksa programınızı tekrardan gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Sözlerinizi, planladığınız aktivite ve organizasyonları yeniden gözden geçirin ve lüzumlu ya da mühim olmayanları programınızdan çıkarın.Programınızı Düzenleyin
 4. Öteki Annelerle İletişim Halinde Kalınca
  Hayatta neredeyse hepimiz birazcık desteğe hayır demez. Bebek ve çocuk bakıcılığından birazcık uzaklaşarak bebeğinizi annenize bırakabilirsiniz. Ev ile ilgili temizlik mevzularında desteğe ihtiyacınız var ise birkaç saatliğine temizlikçi ve çocuğa göz kulak olması için yardım alabilirsiniz. Bir ev hanımı olarak tam gün bakıcıya ihtiyacınız olmayabilir fakat annenizin arada bir çocuğa bakması ruh sağlığınız açısından da oldukça önemlidir.

One comment

 1. Günlük hayatta nelerin bizi gereksiz meşgul ettiğini ve nelerin zamanımızı çaldığını etraflıca düşünelim. Eşyalar, kıyafetler, sosyal medya, insanlar ve çok daha fazlası. Kendimize, sevdiklerimize ya da işimize yeterince zaman ayıramıyorsak burada zamanın azlığından şikâyetçi olmak yerine zamanımızı etkili kullanıp kullanmadığımıza odaklanmamız gerekir. 🙏 Etkili zaman yönetimi konusunda ben de hazırladığım yazımı sizinle paylaşmak isterim: https://www.tarz2.com/zamanini-akillica-degerlendir

  Keyifli okumalar ve iyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir