Pazar , 24 Ekim 2021
Telekinezi Çeşitleri 1 – tum kinezi cesitleri kinezi turleri1

Telekinezi Çeşitleri

Telekinezi Türleri;

Biyokinezi :

İnsanın psişik yöntemlerle kendi vücuduna hükmetsidir. DNA’ ları üzerinde değişiklik yapmasıdır.Zaten vücudumuza hakimiz diye düşünenler olabilir fakat vücudumuz, belli bir yere kadar müdahale etmemize olanak verir. Örneğin iç organlarımızın ya da vücut sıcaklığımızın hareketi kontrolümüz dışındadır.

Aslında kontrolümüz dışında tabiri uygun değildir çünkü hepsi beynimiz tarafından kontrol edilir. Beyin bu kontrolü ile düşünce kontrolümüzü ayrı yönetir. Vücut makine gibidir, biyolojik saati vardır. Yorulduğu zaman uyku ister, enerjisi biterken yemek ister. Dolaşım sistemi ya da diğer sitemler kurulu sistemlerdir ve belirli bir düzen içinde çalışırlar.

Dışarıdan kendi vücudunuza yaptığınız zararlı etkenler ile bu sistemlerin çalışma şeklini iyileştirebilir ya da bozabilirsiniz fakat istediğiniz anda kontrolü elinize alamazsınız.

Terrakinezi : 

Toprak kontrolüdür ve bu sayede küçük sarsıntılar yapılabilir.

Bu güce sahip olanlar kendilerini geliştirdikçe daha büyük sarsıntılar yapabilir. Bu konuda nasıl yapılacağına dair bazı bilgiler internet ortamında mevcut olsa da denememek te fayda vardır diye düşünüyorum.

Pyrokinezi : 

Ateşin kontrol edilmesidir.

Ateşin kontrol altında tutulması ile çoğaltılabilir, döndürülebilir, küçültülebilir, bir yerden başka bir yere taşınabilir yani ateşe istenilen şekilde yön verilebilir. Pyrokinezi ile alakalı olan kişiler ya da bu konuda yeteneği olduğunu düşünen kişiler kendilerini geliştirebilir, bu konuda uzmanlaşarak mum alevini 2 cm den 8 cm kadara yükseltebilir.

Pyrokinezi konusunda insanların vücut ısıları oldukça büyük bir önem taşır. Bu önem tamamen vücut ısısına odaklanmaktan kaynaklanmaktadır.

Pyrokinezi işlemini yapmak için mutlaka bir kamera yanınızda olmalıdır. Çünkü odaklanma esnasında gözleriniz kapalı olduğunda mumun alevini yükseltip yükseltmediğinizi görmeniz mümkün değildir. Genelde de odaklanma için insanlar gözlerini kapatır ve enerjilerini bu şekilde toplar.

Gerçek anlamda tehlikeli durumlar oluşabileceğinden dolayı bu konuda bilgi ve yetenek sahibi insanlara danışmadan deneme yapmaktan kaçınılması gerekmektedir.

Aerokinezi : 

Havanın kontrol edilmesidir.

Aerokinezi tatlı esintiler veya sert rüzgarlar oluşturulabilir. Çok fazla tehlikesi olmadığından dolayı bazı denemelerde bulunabilirsiniz.

Öncelikle kapalı alanda iseniz açık bir alana geçmeli örneğin park veya sahil kesimi bir yer olabilir, sessiz bir mekan olması tercihen daha iyi olur.

Başlamak için meditasyon yapar gibi zihninizi boşaltmalı ve bir müddet dinlendirmelisiniz.

Beyninizi havanın sıcak soğuk rüzgarın sert veya tatlı estiği gibi algılamaya çalışmak için konsantre olmaya çalışın. Derin nefes alıp vererek içinize çektiğiniz havayı hissetmeye çalışın ve bu hava ile bütünleşmeye çalışın.

Yaklaşık bir saat kadar kendinizi kasmadan bu işlemi yapmaya çalışın. Bu süre bu egzersize alışmanız için gerekli bir zamandır. Zaten zaman içinde bu süreleri azaltabileceksiniz.

Dikkatinizi başınızın üst kısmına ( taç çahrası ) verin. Başınızda ki bu bölüm enerjiyi alıp dönüştüreceğiniz alandır. Nefes alırken enerjinin başınızın üstünden içinize dolduğunu hayal edin. Bu işlemi başınızın üst kısmına karıncalanma hissi gelene kadar devam ettirin. Karıncalanma hissettiğinizde taç çahranız aktif hale gelmiş demektir.

Nefes alıp içinize çekmiş olduğunuz enerjinin göğüs kafesinizin ortasından ileriye doğru çıktığını hayal edin. Bir süre sonra bunu bir döngü olarak sürekli tekrarlandığını hayal edin. Odaklanmayı başarınca gözlerinizi açın ve bu şekilde imaj çalışmasına devam edin.

Bu işlemi bir kaç hafta boyunca yapmaya devam ederseniz zamanla bu işlemin ustası haline gelebilirsiniz.

Bu konuda daha detaylı bilgiler de mevcuttur. Fakat burada sadece giriş seviyesini sizlere aktardım.

Elektrokinezi :

Düşünce gücüyle elektriğe hükmetmektir.

Oldukça tehlikeli bir telekinezi tekniğidir. Bu telekinezi yeteneğine sahip olan bir insan durdurma, eritme ve tüm elektronik cihazları etkileyebilir.

Tehlikeli bir telekinezi yöntemi olduğu için nasıl yapılacağına dair bilgi vermemizin yanlış olduğunu düşünüyorum.

Zaten internette yeterince bu konuda bilgiler mevcut fakat dediğim gibi oldukça tehlikeli olduğu için uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Hidrokinezi : 

Düşünce gücüyle sıvı haldeki maddeler hükmetmektir.

Sıvı durumdaki bir maddenin moleküllerine nüfuz etme yeteneğidir. Pirokinezinin aksine burada su oluşturmaktan bahsedemeyiz. Varolan su kütlesinin biçimini değiştirmek yani manipule etmek esas amaçtır.

Başlangıç itibariyle geliştirme teknikleri telekineziye benzeyebilir. örnek verecek olursak, bir su kütlesinin ortasındaki mantar tıpayı hareket ettirmek. Fakat dikkat edin, mantara odaklanmak değil, suya etki ederek mantarı oynatmak. Tıpkı girdaba yakalanan bir geminin sürekli dönmesi gibi.
Burada “Bu zaten suya telekinezi uygulamak değil midir?” diyebilirsiniz. Evet aslında olabilir.

Fakat suyla gerçek bir bağlantı kurmalısınız, sadece maddeye yönelik bir fizik değil elemetin kendisiyle bir olmalısınız. Eğer gerçek yeteneğiniz suysa zaten egzersiz sıklığınıza göre, kısa bir sürede ilerleme kaydedebileceksiniz. Su hariç bir şey düşünmeden meditasyon yapın, yoğunlaşın. bütünüyle suyla kaplandığınızı, gerektiğinde suyun derinliklerinize daldığınızı hissedin ve su olun..!

Fotokinezi : 

Anlamı fotonları kontrol etmektir.

Fotonları kontrol ederek karanlık ortamı aydınlığa,aydınlık ortamı karanlığa çevirebiliriz. Örneğin,merdivenlerdeyken ışıklar söndü her yer zifiri karanlık. Fotokinezi yeteneğimizi kullanarak gözümüzü beyin gücü ile bir gece görüşü özelliğine çevirebiliriz.
Görünmez olup, görünmez oldurabiliriz.

Fotonları kontrol ederek cismin arkasındaki görüntünün aynısını cismin üzerine fotokinezi yeteneğimizi kullanarak yansıtırız.Bu şekilde görünmezlik yapılır.Belki başka yolları vardır ama bana en mantıklı gelen bu yöntem.

Fotokinezi yapabilmek için ve kendimizi geliştirmek için önce fotonlar hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.
Foton, ışık duvarı üzerinde her iki aleme ait pozitif ve negatif kütleleri dengede olan ve ışık hızıyla hareket eden bir birleşimdir. Foton, saniyede yaklaşık olarak 300.000 km. hızla hareket etmek zorunluğundadır.

Foton, elektromanyetik alanın en temel birimidir (quant), ışık taneciğidir.

Işık hızıyla hareket eder. Sonsuz ömrü vardır. Durgun kütlesi sıfır olarak kabul edilir (2005 yılındaki son verilere göre kütlesinin üst limiti m

Umbrakinezi :

Beyin gücüyle karanlığa ( gölgelere ) hükmekmektir.

Oldukça zor bir telekinezi çeşidir. Nasıl yapıldığına dair birkaç blog da bilgi mevcuttur.

Fakat oldukça zor olduğu için denemeye değmez diye düşünüyorum.

Magnetokinezi :

Elektromanyetik ve manyetik alanlara hükmetmektir.

Bu güce sahip olanlar mıknatıslanan maddeleri bükebilir. Pusulaları bilinçli-bilinçsiz olarak etkileyebilirsiniz.

Mıknatısları yönlendirebilirsiniz. Hoparlörleri bozabilir veya ondan istediğiniz sesleri çıkartabilirsiniz.

Gyrokinezi :

Yerçekimsel alanlara hükmetmektir.

Yerçekimini etkilersiniz. Bu yöntemlerle tavanda yürüyebilir, havalanabilirsiniz.

Hatta ve hatta çok yüksek bir yerden atlayarak yavaşça yere inebilirsiniz.

Tabi oldukça tehlikeli bir durum olacağından dolayı bunu yapmak neredeyse imkansız gibidir.

Bu yüzden yeteneklerinizi yıllarca çalışarak geliştirmeli ve ustalaşmalısınız. Ancak o zaman bu gibi tehlikeli denemeleri yapabilirsiniz.

Termokinezi :

İsminden de anlaşılacağı üzere bir maddeyi düşünce gücü ile ısıtmaktır.

Bu güce sahip olanlar düşünce gücü ile istedikleri maddeleri ısıtabilirler. Hatta havayı dahi ısıtabilir istediğiniz şekilde oda sıcaklığını düzenleyebilirsiniz.

Cryokinezi :

Maddeleri ve havayı soğutmaya hükmetmektir.

Bu güç ile maddeleri ve havayı soğutabilirler. Yaz aylarında havayı soğutmak oldukça eğlenceli ve işe yarar olsa gerek ?

Psikokinezi :

Maddeye her şekilde hükmetmektir.

İnsanlarda en az bulunan yetenek diyebilirim. Bu güce sahip olanlar gerçek anlamda marvel filmlerinde ki gibi üstün güçlere sahip demektir.

Bu konu hakkında çok daha fazla bilgiler nette mevcuttur. Fakat şunu unutmayın bu en az bulunan yetenek olduğundan dolayı çok fazla bu konuda ümitlenmeyiniz.

Lunarkinezi :

Negatif enerjilere hükmetmektir.

Bu güce sahip olanlar insanlarda ki negatif enerji alıp kendileri için saldırı vb. şeylerde kullanabilirler. Bazen filmlerde görürürüz seni lanetledim misali.

Her ne kadar lanet gibi olmasa da karşımızdaki insanı oldukça korku dolu bir hale getirebiliriz.

Laktokinezi :

Süt ve süt ürünlerine hükmetmektir.

Sanırım bu güç şehirde yaşayan insanların pek işine yaramayacaktır. Ama bir çiftlik ya da üretim tesisinde iseniz eğer ürettiğiniz süt ve süt ürünlerinin tadını ve tuzunu değiştirebilirsiniz.

Metakinezi :

Metallere hükmetmektir.

Metalleri kontrol ederek şekil değiştirebilir veya hareket ettirebilirsiniz. Magnetokinezi gibi manyetik alanla değil bildiğimiz sıradan bir demircinin demir işlemesi gibi kontrol edebilirsiniz.

Kuantokinezi :

Maddelere molekül ve atom düzeyinde hükmetmektir. ( Kuantum fiziği ile alakası yoktur )

Sanırım bu güce sahip olanların verimli olabilmesi için fizik konusunda bilgili olması gerekmektedir. Yoksa pek işe yarar sonuçlar almak mümkün olmayacaktır.

Vitakinezi :

Psişik tedavi yapma gücüdür.

Bu kinezi çeşidi bana göre insanlara en faydalı olan çeşittir. Bu güce sahip olanlar ellerinden geldiğince insanların hastalıklarını düzeltmeye çalıştığını görürüz.

Bu şekilde gücü olanlar etrafında ya da bulundukları şehirde insanlara yardım etmek için gerekenleri yapsınlar. En erdemli şeylerden biri de yardım etmektir.

Atmokinezi :

Atmosfere hükmetmektir.

Atmosfer basıncı değiştirebilir, şimşekler çaktırabilir ve fırtınalar çıkartabilirsiniz. Tehlikeli olduğu kadar faydalı yönleri de vardır.  Örneğin uzun zamandır yağmur yağmamış bir yere yağmur da yağdırabilir veya çok yağan bir yerde yağmuru dindirebilirsiniz.

Choronokinezi :

Zamana belli bir ölçüde hükmetmektir.

Zamanı belli bir ölçüde yavaşlatabilir veya hızlandırabilirsiniz.

Flash dizisini izleyenleriniz varsa bir bölümde nükleer bir bomba patlamak üzereyken zamanı yavaşlatarak buna çözüm aradığını görmüşsünüzdür. Bu dizide ki kadar olmasa da yine bu benzer şekilde zamana hükmedebilirsiniz.

One comment

  1. Nasil yapabiliyorsun peki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir